Sürdürülebilir Modayı Destekleyen Markalar

Sürdürülebilir modanın önemini önceki yazımızda(link eklenecek) anlatmıştık. Kişisel olarak sürdürülebilir modayı desteklemek isteyenler için bu yazımızda dünyada ve Türkiye’de sürdürülebilir modayı destekleyen markaları listeledik.

1. RESTORE JEANS

Restore kolay ve hızlı tüketilen modaya karşıt bir marka.Kullanılmış denimin rahatlığı ile size özel eşsiz tasarımlar yapıyor.

2. REFLECT

Reflect “Sürdürülebilir ve katılımcı tasarım anlayışımızla modayı sosyal etki için bir araca dönüştürüyoruz” diyor. İnsanı ve sosyal meseleleri konu alan koleksiyonlar çıkarıyorlar. Sanat terapileri ile tasarımların hikayelerini oluşturuyorlar.

https://reflect.ist/

3. SİMON MİLLER

Simon Miller’ın çantaları, organik atölyeleri ve ozon teknolojisini kullanarak doğaya olumsuz etkiyi en aza indirgiyor bu sayede su israfının da önüne geçiyorlar.

https://www.simonmillerusa.com

4. Away Denim

Sürdürülebilir bir denim markası, kaliteli kumaş ve işçilik ile yerel olarak üretilen ürünler sunuyor. Sınırlı sayıda ve yerel üretim yapıyor.

http://www.awaydenim.com/

5. Tommy Hilfiger

Tommy Jeans %100 geri dönüştürülmüş denim tasarımlarında, hazır giyim üretim tesislerinin zeminlerinden toplanan pamuklu kumaş artıklarını kullanıyor. Geri dönüştürülmüş pamuk kullanımında sektör ortalaması yüzde 30 iken Tommy Jeans, yüzde 100 geri dönüştürülmüş pamuklu denim kullanıyor.

https://global.tommy.com